szafa dla dziecka

Biurko, łóżko i szafa dla dziecka – pokój przedszkolaka

Nasz syn idzie niebawem do przedszkola. Niezmiernie się cieszymy, gdyż oznacza to spore odciążenie domowych obowiązków. Przedszkole to dopiero początek jego nauki. Przed nim jeszcze szkoła podstawowa, gimnazjum i liceum. W związku z tym pomyśleliśmy o remoncie w jego dziecięcym pokoju.

Odpowiednia szafa dla dziecka w wieku przedszkolnym

szafa dla dzieckaPora zamienić słodkie meble dla dzieci na funkcjonalne systemy dla starszaków. Meble dziecięce, które stały u naszego syna w pokoju postanowiliśmy sprzedać na aukcji. Nie były nadto zużyte więc liczyliśmy na częściowy zwrot kosztów. Jednak w między czasie dowiedziałam się o młodej dziewczynie, która spodziewa się dzidziusia. Dziewczyna ta ma dużo nieszczęścia, gdyż jest sierotą, a ojciec dziecka uciekł gdy tylko dowiedział się o ciąży. Wraz z mężem nie zastanawialiśmy się długo, postanowiliśmy oddać stare meble naszego syna właśnie tej dziewczynie. Wyruszyliśmy więc na poszukiwania nowego wyposażenia do pokoju. Jednym z głównych elementów pokoju ucznia powinno być biurko dla dziecka. Wybraliśmy takie, które nie wyjdzie z mody za dwa lata. Biurko to jest z litego drewna. Jest klasyczne i zarazem nie wyszukane. Dzięki temu będzie dobrze wyglądać pomimo upływającego czasu. Łóżka dla dzieci natomiast znajdywały się w innym sklepie. Tutaj także postawiliśmy na klasykę. Jednak pozwoliliśmy synowi wybrać kolor. Uważamy, że to ważny element wychowania, pozwolić dziecku współdecydować o przestrzeni wokół siebie. Zwróciliśmy szczególną uwagę na materac. Jest on niezwykle ważny dla kręgosłupa rosnącego dziecka. Do jego pokoju została także kupiona szafa dla dziecka. Jest ona dostatecznie mała, aby nasz syn dosięgnął do każdej półki. Nauczyliśmy już go samodzielnego ubierania się i zaznaczyliśmy kwestie porządku w pokoju. Nasz przedszkolak niedługo rusza na podbój edukacji. Przed nami wiele wyzwań jak codzienne poranne wstawanie. Systematyczne jedzenie, mycie się.

Pójście do przedszkola da mu z pewnością dużą samodzielność. Nic tylko patrzeć jak nasz maluch dojrzewa. Mamy nadzieje, że przedszkole mu się spodoba i nie będzie miał problemów z chodzeniem do niego.