Biostymulatory i ich wykorzystanie w rolnictwie

Zastosowanie biostymulatorów w rolnictwie ma znaczący wpływ na poprawę jakości i ilości uzyskiwanych plonów. Od lat są one wykorzystywane podczas upraw rolniczych, jednakże coraz większym zainteresowaniem cieszą się podczas upraw ogrodniczych. Są one bardzo popularne ze względu na swoje zastosowania, które pozytywnie wpływają na przemiany zachodzące w roślinie. 

Biostymulatory i ich wpływ na uprawę roślin

płynne biostymulatoryDla producentów zastosowanie biostymulatorów ma ogromne znaczenie, ponieważ poprzez polepszenie jakości uzyskanych plonów zachowują oni opłacalność produkcji, a za tym idą lepsze zarobki na danym produkcie. We współczesnej uprawie roślin bardzo często do poprawy jakości plonu wykorzystywane są preparaty chemiczne, które znacząco i negatywnie wpływają na środowisko. Z tego względu większość producentów zaczęło decydować się na preparaty, które są oparte na naturalnych składnikach. Wiele środków chemicznych jest szkodzących nie tylko dla środowiska, ale także negatywnie wpływa na ludzkie zdrowie i może prowadzić do wielu niebezpiecznych chorób. To spowodowało, że na rynek zostały wprowadzone płynne biostymulatory, które są bezpieczne dla ludzi, a także dla środowiska. Przede wszystkim wpływają one korzystnie na wytwarzanie odporności roślin oraz ich szybką regeneracje po działaniu niekorzystnych czynników środowiskowych. Przeciwdziałają one także negatywnym skutkom takim jak zasolenia, susze oraz amplitudy temperatur. 

Każda roślina ma swój naturalny potencjał wzrostowy, jednakże z wielu przyczyn może on być opóźniony i poważnie zakłócony. Istnieją jednak skuteczne metody poprawy ich wzrostu, czyli biostymulatory, które dodatkowo są całkowicie bezpieczne dla środowiska oraz wykorzystują jedynie naturalne składniki nieszkodzące dla zdrowia człowieka.